Jak změřit své míry

Obáváte se objednávat si oblečení přes internet, protože si ho nemůžete dopředu vyzkoušet a máte strach, že neodhadnete svou velikost? K určení výběru správné velikosti slouží tabulky velikostí. Jak se tedy správně změřit a určit velikost, kterou potřebujete? Poradíme vám.

U výběru halenek, košilí, kabátů, mikin a topů je nejdůležitější mírou obvod hrudníku. Pro výběr kalhot, sukní a šortek sledujte hlavně obvod boků. U šatů pak záleží na jejich střihu.

Než se začnete měřit, odstrojte se do spodního prádla, aby vrstvy oblečení výsledek nezkreslovaly. Stůjte vzpřímeně a dýchejte přirozeně. Při měření metr příliš neutahujte, ale ani nepovolujte.

Hrudník měříme v nejširším místě přes prsa, těsně v podpaží. Pas se nachází v polovině mezi spodním okrajem žebra a vrcholem kyčelní kosti, tedy v nejužším místě trupu. Při měření boků vyhledejte nejširší místo na hýždích – nachází se v místě kyčelního kloubu. Vhodné je také sledovat výšku modelky a porovnat ji s vlastní výškou.

sketch2

Musíte mít také na paměti, že každý výrobce má trochu jiné tabulky velikostí. Níže se můžete podívat na tabulky velikostí našich dodavatelů. Všimněte si, že se míry pro jednotlivé velikosti lehce liší.

BSB

BSB_1

MATIS

Matis

ACCESS FASHION

access

ZIC ZAC

tabulka zic zac

 

Pokud si přece jen nebudete vědět rady, nebojte se nám napsat nebo zavolat, rády vám oblečení poměříme. A co když vám i přesto nebude objednané oblečení sedět? Nebojte se, do 14 dnů nám ho můžete bez problémů zaslat zpět